Cik bieži vēdināt telpas kurās ir PVC logi?

Dzīvojamās un biroju telpās ir ieteicams vēdināt telpas divas reizes dienā piecpadsmit minūtes, gan ziemā gan vasarā. Vislabākā vēdināšana ir atverot pretējos divus logus (caurvējšs).

 

Vai PVC logiem ir nepieciešama regulēšana?

Loga furnitūras regulēšanu ir ieteicams ne retāk kā reizi gadā, bet saskaņā ar loga furnitūras ražotāju rekomendācijām – ne retāk kā reizi pusgadā.

Logu regulēšana ir nepieciešama, jo logu furnitūras elementi tiek pakļauti ikdienas darbam. Detaļu nolietojums ir pastāvīgi jākontrolē, lai laicīgi noregulētu no ierindas izgājušos elementus un izvairītos no furnitūras pilnīgas nomaiņas.

 

Kāpēc uz logiem ir kondensāts? 

Stikls no iekšpuses svīst visbiežāk ziemā, telpās ar augstu mitruma līmeni,tas ir, virtuvē, vannas istabā un guļamistabā. Kondensāts veidojas telpās kur ir silts gaiss, kas veicina mitruma rašanos. Saskaroties ar vēsa loga virsmu, gaisā esošā mitruma daļas pārvēršas ūdenī. Kondensāts veidojas brīdī, kad saskaras augsta līmeņa mitrums un zema temperatūra. Visvairāk kondensāts veidojas uz stikla paketes zemākās daļas izvirzīto palodžu dēļ un līdz ar to nenotiek pietiekama gaisa apmaiņa ap logu.

Kondensāta veidošanās nav saistīta ar logu kvalitāti, bet gan ar pārējām mājas īpašībām, proti, telpā nenotiek svaiga gaisa apmaiņa un veidojas paaugstināts mitrums. Tas nozīmē, ka ir problēmas ar ventilāciju vai vēdināšanu. Šādā gadījumā ieteicams telpas biežāk vēdināt, kā arī parūpēties par ventilācijas sistēmas pareizi darbību.

 

Vai ir iespējams pašam ielikt logu?

Jā, protams, tas ir iespējams, tikai tas nav tik vienkārši, kā tas varētu šķist. Ja Jūs izlemsiet paši montēt logu, var tikt atcelta garantija, ja logi nav montēti pēc ražotāja norādījumiem.

 

Vai PVC logi ir kaitīgi veselībai?

PVC plastmasas, no kuriem tiek izgatavoti logi, saskaņā ar pētījumiem, ir videi un cilvēkam draudzīgi materiāli.

 

Kādas formas PVC logi var būt?

Logi var būt gandrīz visu veidu formās, sākot ar populārākajiem – kvadrāts, taisnstūris un beidzot ar apaļu, ovālu, trīsstūri, uc. Logi var būt no vairākiem elementiem, un dekorēti ar dažādiem dekoriem.

 

Kas ietekmē koka logu kvalitāti?

Koka logu kvalitāti ietekmē vairāki faktori. Viens no svarīgākajiem faktoriem ir kokmateriāls no kura tālāk tiks izgatavots Jūsu logs. Tikai augstas kvalitātes kokmateriāls nodrošina labu logu ražošanu. Vēl viens svarīgs elements ir vertikālo un horizantālo savienojumu metode. Savienojumu precizitāte nosaka konstrukcijas izturību.

Nedrīkst aizmirst arī par krāsas un krāsošanas tehnoloģijām – tas ir viens no svarīgākajiem posmiem koka logu ražošanā. Krāsu slāņa biezums nodrošina izturīgus un kvalitatīvus logus.